Jak zrobić tort w kształcie misia kulinarnie

Kulinaria

Misie to jedne z najbardziej uroczych zabawek i każdy je uwielbia. A najlepsze jest to, że można je zrobić samemu. Wszystko czego potrzebujesz, aby zrobić misia to ciasto i możesz zrobić ciasto w dowolnym kształcie. Ale ciasto powinno być upieczone w kształcie misia. Jeśli zrobisz ciasto o odpowiednim kształcie, wtedy możesz zaskoczyć swoją rodzinę i przyjaciół.

1) Co potrzebujesz:

Głównym składnikiem ciasta jest oczywiście masło, cukier i jajka.

Składniki:

– 1 filiżanka masła

– 2 filiżanki cukru

– 3 jajka

– 2 filiżanki mąki

– 2 łyżeczki proszku do pieczenia

– ½ filiżanki kakao w proszku

– 2 łyżeczki ekstraktu z wanilii

– 1 filiżanka mleka

– ½ szklanki wody

– 1 łyżka soli

Możesz użyć tego przepisu do zrobienia ciastek o dowolnym kształcie, ale do zrobienia ciastka w kształcie misia musisz zrobić formę. Tak więc, zaczniemy od tego.

2) Jak zrobić formę:

Po pierwsze, musisz przeciąć tort na dwie części, więc potrzebujesz dwóch foremek. Pierwsza z nich będzie głową, a druga korpusem.

3) Cięcie tortu:

Po przecięciu tortu na dwie części, trzeba oddzielić korpus od głowy. Trzeba go dokładnie przyciąć, aby idealnie pasował do formy.

4) Wypełnianie formy:

Po przecięciu ciasta na dwie części, następnie trzeba wypełnić formę ciastem. Po napełnieniu formy następnie trzeba ją piec przez 20 minut w temperaturze 350 stopni Fahrenheita.

5) Przełożenie ciasta na talerz:

Teraz trzeba włożyć ciasto do piekarnika na około kolejne 15 minut, a gdy będzie gotowe wtedy można je wyjąć. Po wyjęciu z piekarnika trzeba udekorować go lukrem.

6) Wypełnienie ciała:

Dla części ciała, trzeba wyciąć ciasto w kształcie ciała. Teraz trzeba wypełnić go lukrem, a następnie piec przez kolejne 15 minut.

7) Dodanie oczu i ust:

Dla oczu i ust trzeba zrobić ciasto w kształcie twarzy. Możesz zrobić koło dla oczu, a następnie trójkąt dla ust. Dla oczu można zrobić koło, a dla ust trójkąt.

8) Dekorowanie tortu:

Możesz udekorować tort w dowolny sposób, ale proponuję zrobić mały otwór w środku twarzy. Możesz zrobić ten otwór w tym samym kolorze co tort. Możesz również zrobić oczy czarne, a usta czerwone.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o tym jak zrobić ciasto w kształcie misia kulinarnego. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące przepisu