Top 7 Najlepszych Przepisów na Zastępstwo Jajka

Kulinaria

Jajko jest najczęściej używanym składnikiem w naszych kuchniach, więc bardzo istotne jest, aby zrobić substytut jajka. Ponieważ jajka są używane w różnych potrawach i jest to jeden z głównych składników do przygotowania najsmaczniejszych przepisów.

Tutaj dzielę się z Tobą kilkoma najlepszymi przepisami na zamienniki jajek. Więc, zaczynajmy!

Kanapka z grzybami i jajkiem

Przygotuj ten przepis na kanapkę, aby uczynić ją bardziej zdrową i apetyczną. W tym przepisie będziesz potrzebował dwóch kromek chleba, jedna kromka będzie miała sos grzybowy, a druga jajka.

Składniki:

– 2 kromki chleba

– Sos grzybowy

– Jajka

Wskazówki:

W pierwszej kolejności ugotuj jajka. Dodaj 1 łyżkę masła na patelnię i usmaż jajka. Po ugotowaniu zdjąć z ognia. Teraz na tę samą patelnię dodaj grzyby i smaż je przez 5 minut. Gdy się ugotuje, przelej je do miski i przykryj serem. Po tym czasie włóż kromki chleba na patelnię i tostuj je. Gdy będzie już tostowa, rozłóż na niej ser i pieczarki. Teraz możesz umieścić jajka po drugiej stronie chleba i masz już gotową najsmaczniejszą kanapkę.

Omlet bez jajek

To jest doskonały przepis na omlet bez jajek. Tutaj będziesz potrzebować 6 jaj, 1/4 szklanki mąki, sól, pieprz i 2 łyżki oleju roślinnego.

Instrukcje:

Wymieszaj jajka z solą i pieprzem. Dodaj 1/4 szklanki mąki i dobrze wymieszaj. Rozgrzać olej na patelni i dodać mieszaninę jaj i mąki. Mieszaj dobrze przez 2 minuty. Przykryj patelnię i poczekaj 15 do 20 minut. Omlet będzie gotowy do podania.

Wnioski:

Jajko jest ważnym składnikiem w kuchni i jeśli szukasz jakiejś alternatywy dla jajka, to pokochasz te przepisy zastępcze na jajka. Te są bardzo łatwe i proste robić i ty możesz robić te dla jakaś okazji.