Jak upiec szarlotkę z ciastem maślanym Shortbread

Kulinaria

Ciasto maślane Shortbread to jedno z najsmaczniejszych ciast do upieczenia na świecie. W cieście maślanym oprócz kruchego pieczywa znajduje się również masło i kruche ciasto. Te dwa składniki sprawiają, że ciasto jest bardzo pyszne i miękkie.

Można powiedzieć, że pieczenie szarlotek to łatwy proces, ale czasami, gdy robimy szarlotkę, wychodzi ona z miękką i ciastowatą konsystencją. Można uniknąć tej sytuacji robiąc ciasto maślane shortbread, okaże się ono bardziej miękkie niż normalne ciasto maślane.

Przygotuj ciasto maślane shortbread:

Weź masło i mąkę shortbread w misce i dodaj trochę wody, aby ją zagnieść. Gdy będzie już dobrze wymieszane możesz użyć go do przygotowania ciasta. Dodaj sól do ciasta i dobrze wymieszaj.

Upiecz maślane ciasto shortbread:

Po przygotowaniu shortbread, możesz teraz zrobić ciasto maślane. Będziesz musiał wymieszać masło i cukier w misce i trzymać go przez pół godziny.

Dodaj do niego jajko i ekstrakt waniliowy i trzymaj go przez kolejną godzinę. Po tym procesie można dodać do niego mąkę i dobrze wymieszać.

Wlej ciasto do przygotowanej formy do pieczenia i rozprowadź je równomiernie. Teraz możesz piec go przez 30 minut.

Wyjmij kruche ciasto z piekarnika i pozwól mu przez chwilę ostygnąć.

Szarlotka:

Teraz nadszedł czas, aby zrobić szarlotkę. Najpierw trzeba będzie przygotować nadzienie szarlotki. Wymieszaj jabłka i cukier w misce i trzymaj przez pół godziny.

Teraz nadszedł czas, aby upiec szarlotkę. Wlej kruche ciasto na dno formy do pieczenia i rozprowadź je równomiernie. Teraz możesz wylać na wierzch nadzienie jabłkowe.

Trzymaj przez pół godziny, a następnie możesz upiec szarlotkę. Piecz ją przez 30 minut.

Pozwól szarlotce całkowicie ostygnąć i możesz ją podać rodzinie i przyjaciołom.

Wnioski:

Shortbread butter cake to pyszne ciasto, które z pewnością zaspokoi Twoje kubki smakowe. Z tego ciasta można zrobić różne szarlotki i można cieszyć się nimi z rodziną i przyjaciółmi.