Najlepszy przepis na ciasto francuskie na przyjęcia herbaciane

Kulinaria

Czy lubisz organizować spotkania przy herbacie? Wieczorem Twoje dzieci wracają ze szkoły i możesz przygotować dla nich pyszny posiłek, ale wcześniej musisz coś dla nich ugotować. Możesz przygotować ciasteczka lub ciasto, ale nie zapomnij o podwieczorku.

Imprezy herbaciane to najlepszy sposób na cieszenie się życiem z członkami rodziny, a także możesz podzielić się z nimi jakimś pysznym jedzeniem. Najlepszym sposobem na uprzyjemnienie przyjęcia jest przygotowanie dla nich pysznego i świeżego deseru. Jestem pewna, że nie chcesz serwować nudnych deserów dla swoich dzieci, więc możesz spróbować zrobić pyszne ciasto francuskie.

Co to jest ciasto francuskie?

Ciasto francuskie to ciasto, które zawiera warstwy masła, mąki i wody. Jest to bardzo płatkowe ciasto, które jest głównie używane do robienia ciastek. Z ciasta francuskiego robi się wiele różnych rodzajów ciast i placków.

Jak zrobić ciasto francuskie?

Do wykonania ciasta francuskiego potrzebne są podstawowe składniki, mąka, masło, woda i proszek do pieczenia.

Składniki:

Mąka (1 szklanka)

Masło (1/2 szklanki)

Sól (do smaku)

Woda (1/4 szklanki)

Proszek do pieczenia (1/2 łyżeczki)

Metoda:

Wymieszaj wszystkie składniki w misce i dobrze ugnieć. Teraz podziel na 4 równe części i rozwałkuj. Przykryj folią i pozostaw na 2 godziny w lodówce. Po 2 godzinach wyjmij i ponownie rozwałkuj. Przykryj folią i pozostaw w lodówce na kolejne 2 godziny. Po tym czasie możesz użyć go w piekarniku.

Wnioski:

Robienie ciasta francuskiego to zabawny i łatwy proces. Można nawet zrobić to w domu. Możesz zrobić ten przepis na następne przyjęcie herbaciane z dziećmi.