Co zrobić, gdy galaretka nie zastyga

Kulinaria

Kiedy pracujesz nad daniem, które musi przez jakiś czas stać w lodówce, dobrze jest wiedzieć, co zrobić, gdy galaretka nie chce zastygnąć.

Kiedy używasz galaretki do zrobienia deseru, ważne jest, aby upewnić się, że odpowiednio zastygnie. Możesz stwierdzić, czy galaretka zastygła prawidłowo, czy nie, umieszczając łyżkę galaretki na powierzchni schłodzonej szklanki, a następnie pozostawiając ją na kilka minut. Jeśli galaretka zastygła prawidłowo, zobaczysz, że na górze szklanki utworzy się lekki grzbiet w miejscu, gdzie galaretka spotkała się z powierzchnią szklanki.

Jeśli galaretka jeszcze nie zastygła, możesz ją uratować, ubijając mieszankę przez kilka minut. Ubijanie masy pozwoli na szybsze rozpuszczenie się cukru, co zapobiegnie zbyt szybkiemu stwardnieniu galaretki.

Jeśli galaretka stwardniała całkowicie, nie da się już nic zrobić, aby ją uratować. Jeśli jednak masz ochotę spróbować, możesz wypróbować poniższe metody, aby uratować twardą galaretkę przed jej losem:

1. Dodaj odrobinę gorącej wody.

Gorąca woda nieco rozpuści galaretkę, dzięki czemu łatwiej będzie ją wymieszać.

2. Wymieszaj galaretkę.

3. Dodaj cukier.

Dodanie odrobiny cukru pomoże galaretce zastygnąć.

4. Dodaj odrobinę soku z cytryny.

Sok z cytryny pomoże sprawić, że galaretka będzie bardziej miękka.

5. Dodaj żelatynę.

6. Użyj podwójnego kotła.

Użycie podwójnego kotła pozwoli Ci delikatnie podgrzać masę, co zapobiegnie zbytniemu rozgrzaniu się galaretki.

7. Użyj mikrofalówki.

8. Włóż do zamrażarki.

Zamrożenie galaretki utrzyma ją w miękkości i pomoże w jej zastygnięciu.

Wnioski:

Jeśli nie jesteś pewien, jak naprawić twardą galaretkę, możesz spróbować tych wskazówek, aby ją uratować. Pamiętaj jednak, że lepiej jest unikać takich sytuacji w pierwszej kolejności. Upewnij się więc, że zawsze masz wystarczająco dużo czasu na wykonanie zadania, zanim twój deser będzie musiał zastygnąć.